Online sinema ve dijital medya sertifika programları-Çok Yakında

TEKNOLOJİ

Her amaç için Blackmagic URSA Broadcast G2

Blackmagic URSA Broadcast G2

Blackmagic tarafından geliştirilen yeni bir model olan URSA Broadcast G2,  sinema, prodüksiyon ve internet kullanımları için geniş bir özellik zincirine sahip. Tek bir gövde içerisinde 4K ve 6K çözünürlük sunabilen bu kamerada H.265, ProRes ve Blackmagic RAW gibi sıkıştırma kodekleri arasından seçim yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda SD, UHS-II, CFast 2.0 veya harici USB disklere kayıt yapılabiliyor.

Düşük ışık performansında bile yüksek bir performans sunan kamera, hem stüdyo hem de dış ortamlarda prodüksiyon, canlı yayın ve sinematografi için uygun bir seçim. URSA Broadcast G2 ile mevcut lenslerinizi değiştirmeden kullanabilmek de mümkün. Dijital film lensleri için PL ya da fotoğraf lensleri için EF yuvasına da sahiptir.

Kamera; 6K sensör, 6144 x 3456 çözünürlüğe sahiptir ve 13 duraklı dinamik bir alan bulunur. Böylece koyu siyah alanlarda daha iyi sonuçlar elde edilebilir.

Blackmagic URSA Broadcast G2, -12dB’den (100 ISO) +36dB’ye (25.600 ISO) kadar gain özelliğinin yanında, yüksek gain vermekten kaynaklanan elektronik gürültüyü en aza indirmek için optimize edilmiştir. Kamera üzerinde bulunan ND filtreler 1/4, 1/16 ve 1/64 oranına sahiptir.

Blackmagic URSA Broadcast G2

URSA Broadcast G2 hafif magnezyum alaşımlı gövdesi ile hafifliğin yanında iyi bir denge de vaat ediyor. URSA Broadcast G2 aynı zamanda standart 12G-SDI bağlantılara, XLR ses girişlerine, USB-C ve endüstri standardı 4 pimli XLR 12V DC yayın güç bağlantısına da sahiptir.

URSA Broadcast G2; endüstri standardı olan 17 ve 33 noktalı 3D LUT’larla çalışır böylece sinematik görüntüler elde edebilirsiniz. Kamera üzerinde bulunan XLR bağlantıları, 48V fantom güce sahip olduğundan, shotgun ve yaka mikrofonları için gerekli olan beslemeler sağlanabilir.

Kamera, SDI bağlantı sayesinde bir stüdya kamerasına dönüştürülebilir. 2 km ye kadar uzatılabilir SDI kablo sayesinde renk düzeltme, tally gibi özellikler kamera kontrol üniteleri üzerinden de yapılabilir.

Blackmagic URSA Broadcast G2
Blackmagic URSA Broadcast G2

URSA Broadcast G2’de değiştirilebilir lensler

URSA Broadcast G2 üzerinde gelen B4 lens yuvası, diğer  objektif bağlantı türleri olan EF, PL (özellikle sinema objektiflerinin bağlantı türüdür) veya F ile değiştirilebilir. Böylece elinizde mevcut olan lensleri değiştirmek zorunda kalmadan kamera üzerinde kullanabilirsiniz.

URSA Broadcast G2, Türkçe dahil olmak üzere 13 dilde menü ayarına sahiptir. Kamera,  Blackmagic Camera Control uygulaması ile akıllı cihazlardan bluetooth üzerinden yaklaşık 10 metreye kadar kontrol edilebiliyor.

Blackmagic URSA Broadcast G2
Kameranın gövde fiyatı yurtdışında 4000 $ civarında iken Türkiye’de ise 2022 güncel döviz kurlarıyla ele aldığımızda 100 bin TL civarındadır. 

URSA Broadcast G2; IDX, Blueshape, Anton Bauer gibi bir çok ünlü batarya modellerini de destekliyor. Orjinalinde V-Lock bağlantı türü geliyor fakat bu isteğe bağlı bir Blackmagic URSA Gold Battery Plate ile değiştirilebilir.

Kamera ile birlikte üst düzey sinema filmleri, televizyon programları, reklamlar ve benzeri birçok yapım için Hollywood’da kullanılan yazılımın aynısı olan DaVinci Resolve Studio’nun, tam sürümü de geliyor. Böylece ek bir yazılıma gerek kalmadan görüntülerinizi kurgulama imkanına sahipsiniz.

Kameranın gövde fiyatı yurtdışında 4000 $ civarında iken Türkiye’de ise 2022 güncel döviz kurlarıyla ele aldığımızda 100 bin TL civarındadır. 

Email
Phone
WhatsApp
WhatsApp
Phone
Email