Online sinema ve dijital medya sertifika programları-Çok Yakında

İnceleme

Çocuklarınızla izleyebileceğiniz dramatik yapılı filmler

dramatik yapılı filmler

Çocuklarınızla keyifli bir akşam mı geçirmek istiyorsunuz? Size yeri geldiğinde sizi güldürecek yeri geldiğinde duygulandıracak çocuklar için film önerileri sunuyoruz.

1.    Fırtına Çocuk

Hüzünlü, duygusal ve hayvan sevgisini konu alan bir film. Avustralya’da okuyan Colin Thiele isimli yazarın aynı isimli çocuk klasiğinden esinlenilmiş akıcı ve duygusu yüksek bir film. Emekli iş adamı olan Michael işlerine bakan oğluyla aktivist çevreci torunu arasındaki tartışmalara dahil olmak istememektedir. Ancak torunu Madeline ile zaman geçirdikçe unuttuğu çocukluk anıları su üstüne çıkar. Ailesinin avcılar tarafından vurulan üç pelikan yavrusunu nasıl kurtarıp baktığını anlatmaya başlar. Aslında Michael pelikanlar için imkansız olanı başarmıştır. Onların hayata tutunmasını sağlamış, avlanmalarını ve hatta uçmalarını öğretmiştir. Çocuğunuzun sorumluluk alma bilincine sahip olmasını ve vicdan, merhamet içgüdülerini harekete geçirmek istiyorsanız bu film tam size göre!

Fırtına Çocuk
Fırtına Çocuk filminden bir sahne

2.    Umudunu Kaybetme

2006 yapımı dramatik film hala umut veren ve duygusal film severlerin tercih ettiği kült bir filmdir. Ebeveynlerin yaptığı fedakarlıklar, bir babanın oğluna duyduğu sevgiyle hayata 1-0 geriden başlayıp nasıl başarıya ulaştığını anlatıyor. Umut ve başarı temalı, hüzünlü ve içinizi ısıtacak bir film. Will Smith‘in başrolünde oynadığı filmin konusuna gelecek olursak Chris Gardner’ın işsizlik ve iflasın yoğun olduğu bir zamanda karısının terk etmesiyle birlikte oğluyla birlikte yaşadığı zorluklar anlatılıyor. Bir babanın yılmadan verdiği hayat mücadelesini gözler önüne seriyor.

Umudunu Kaybetme
Umudunu Kaybetme filminden baba oğlu sahnesi

3.    Rüzgarı Dizginleyen Çocuk

Dokunaklı, ailenin babasının yaşadığı çaresizlik, açlık ve yoksulluk temelli bir film. 12 yaş ve üzeri çocuklar için ideal bir seçim olacaktır. Küçük bir Afrika ülkesi olan Malawi’de yaşanan büyük kıtlığın seyirciye aktarıldığı filmde imkansızlıklar içinde okumaya çalışan 13 yaşındaki William’ın azmi konu alınıyor. Fizik konusunda yetenekli William’ın kuraklık ve kıtlığa çare olmak için rüzgar gülüyle elektrik üreterek su pompasını çalıştırmaya çalışıyor.

Rüzgarı Dizginleyen Çocuk

4.    Masum Hamleler

7 yaşındaki Josh müthiş bir satranç yeteneğine sahiptir. Yeteneğini keşfeden babası ve hocası onun yeteneği ve başarıları üzerinden yarım kalmış hayalleri ve hırslarını gerçekleştirmeye çalışacaktır. Bu da Josh’un satranç turnuvalarında eğlenmesini engelleyerek stres olmasına yol açar. Bu film, çocuk ve aile filmleri arasında ebeveynlerin çocukların hayatına olan etkisi ve yönlendirmesiyle ilgili muazzam bir bakış açısı sunuyor.

5.    Balinanın Sırtında

Maori geleneklerinin aktarıldığı filmde varisi erkek torununun ölümü nedeniyle hayal kırıklığı yaşayan Koro ve onu mutlu etmek isteyen torunu Pai’nin hikayesi aktarılır. Erkek egemen bakış açısı altında ezilen Pai’nin mücadelesi, sakin direnişi ve güçlü kişiliği filmin ana konusudur.

Balinanın Sırtında
Balinanın Sırtında

6.    Kalbini Dinle

11 yaşındaki Evan yetimhanede büyüyen müzik dahisi bir çocuktur. Ebeveynlerini aramak için kaçar ve kalbinden gelen müziği dinleyerek onları bulmaya çalışır. 10 yaşından büyük çocukların izleyebileceği dramatik çocuk filmleri arasında Kalbini Dinle, duygusal, içten ve samimi bir film arayanlara göre!

7.    Dostluğun Gücü

Yaralı bir yunus ve bir çocuğun dostluğunu aktaran film gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır. Sawyer’in dostluğu ile iyileştirmeye çalıştığı bir yunusun hikayesinin anlatıldığı film sıcak, sevimli ve öğretici bir film arayanlara göre!

Dostluğun Gücü
Dostluğun Gücü filmi

8.    Katwe Kraliçesi

Yoksulluk içinde Afrika’da yaşayan bir kız çocuğunun satranca tutunarak hayata karşı direnmesini konu alan film samimi ve duygusal bir etkiye sahip. Özellikle kız çocuğunuza özgüven, başarı ve umut aşılamak istiyorsanız tercih edebileceğiniz bir film.

Katwe Kraliçesi
Katwe Kraliçesi

Sizinle paylaştığımız bu çocuk filmleri çocuğunuzla keyifli, duygusal ve samimi bir şekilde zaman geçireceğiniz film önerilerinden oluşuyor. Hemen biraz mısır patlatarak ekran karşısına geçebilir; çocuğunuzla eşsiz bir zaman geçirme şansını yakalayabilirsiniz.

Email
Phone
WhatsApp
WhatsApp
Phone
Email