Online sinema ve dijital medya sertifika programları-Çok Yakında

Dijital Pazarlama

Google reklamları işletmeler için neden önemli?

google reklamlar

Google reklamları, özellikle işletmelerin kurumsallaşmaya başlaması ve kendi İnternet sitelerini kurması ile birlikte daha popüler hale geldi. Genel olarak bakıldığında işletmelerin pazarlama konusunda değerlendirme yaparken Google reklamlarının ne kadar önemli olduğu bir kez daha anlaşılmaktadır.

Potansiyel müşterileri artırır

Google reklamları, belirli guruplara odaklanabilecek bir yapıya sahip olduğundan dolayı potansiyel müşterilerin sayısını ciddi ölçüde arttıracaktır. Birçok farklı alanda verilen reklamlar, sadece o alana giriş yapan kişilerin dikkatini çekecektir. Bu durumda sizin alanınızla ilgili olsun ya da olmasın fark etmeksizin herkesin karşısına çıkacaktır. Bu durumda o kişilerin sizin reklamınız ile ilgilenip ilgilenmeyeceği ise çok düşük bir ihtimal olacaktır.

Fakat Google reklamları, sizin alanınızla ilgilenen ve daha önce sizin alanınızla ilgili araştırma yapmış, satın alma işlemi gerçekleştirmiş ya da reklamları izlemiş olan kişiler tarafından görülmesini sağlayacaktır. Bu sayede potansiyel müşterilere ulaşabilme imkânı elde etmiş olmakla birlikte satışlarınızda çok ciddi oranda artışların yaşandığını görebileceksiniz.

google reklamları

Esnek bir pazarlama platformudur

Google reklamları, her tür ve büyüklükteki kuruluşlar için uygundur. Özellikle esnek bir yapıya sahip olması sayesinde belirli kriterleri seçerek, arama alanını daha da daraltabilirsiniz. Özellikle etkileşime geçmek istediğiniz potansiyele müşterilerin bulundukları konuma ya da kullandıkları cihaza bağlı olarak seçenekleri belirleyebilirsiniz. Bu sayede sadece sizin belirlediğiniz ve potansiyel müşteri olabileceğini düşündüğünüz kişilere daha kolay bir şekilde ulaşabileceksiniz.

Ayrıca bütçe kontrolü de sağlamanız mümkün olacaktır. Bu sayede günlük, haftalık ya da aylık bütçeler oluşturarak istediğiniz oranda harcama yapabileceksiniz. Bu durum hem bütçe yönetiminizi hem de reklam seviyenizi ölçmeniz konusunda size yardımcı olacaktır. Ayrıca belirli anahtar kelimelere odaklanmanız konusunda da imkân oluşturmaktadır.

Yüksek bir yatırım getirisi elde edersiniz

Google reklamları, diğer reklam platformundan çok farklı bir şekilde çalışmaktadır. Birçok reklam platformu gösterim süresine göre ücret talep etmekle birlikte reklamlarınıza tıklanması baz alınmamaktadır. Google reklamlarında ise sadece tıklanan reklamlar için ücret ödeyeceksiniz.

Bu sayede çok daha az reklam bütçesi ile daha fazla verim elde etmiş olursunuz. Özellikle reklamlara tıklama başına para ödeyeceğiniz için sadece sizin reklamlarınızla ilgilenen kişiler olduğunda ödeme yapacağınız için çok daha potansiyel müşteriye ulaşabileceksiniz.

Bu durum aynı zamanda Google reklamları test etmeniz için de müthiş bir fırsat olacaktır. Büyük reklam bütçeleri ödemek zorunda kalmadan günlük, haftalık ya da aylık reklamlar yayınlayarak veya belirli bir tutar için gösterim yaparak reklama verilen tepkileri test etmiş olursunuz. Bu sayede daha büyük reklam yatırımları için daha rahat harcamalar yapabilirsiniz.

google reklamları

Hızlı, şeffaf sonuçlar görürsünüz

Google reklamları, kampanyalarınız için hızlı, anlaşılır sonuçlar ve raporlar sunarak oldukça verimli bir çalışma yapabilmeniz için size yardımcı olur. Sizin için özenle hazırlanmış olan yönetim panelini kullanarak tüm detayları görebilirsiniz.

Yüksek kaliteli trafik kaynaklarından yararlanır

Google reklamlar sayesinde oldukça fazla kişiye erişim sağlamış olursunuz. Bu erişim aynı zamanda tam anlamıyla sizin işinizle doğrudan ilintili olduğundan dolayı elde etmiş olduğunuz trafik hem fazla hem de kapsamlı olacaktır. Özellikle potansiyel alıcılara ulaşabilme konusunda çok büyük fırsatlar elde edebileceksiniz.

Reklam konusunda özellikle çok fazla kişiye ulaşmak yerine potansiyel alıcılara ulaşabilir olmak daha önemlidir. Bu sayede ürün satışlarınızın ciddi oranda artması sağlanırken aynı zamanda insanların web sitenizde daha fazla vakit geçirmesi de mümkün olacaktır.

Sizin de bir işletmeniz varsa mutlaka Google reklamlarını kullanmalısınız. Çünkü Google reklamlarının temele kullanıcıların merak ettiği anahtar kelime aramalarına dayanmaktadır. Dolayısıyla reklamlar doğru hedef kitleye ulaşmakta ve ürünlerin/hizmetlerin satışa dönüşmesi diğer platformlara nazaran daha fazla olmaktadır.

Email
Phone
WhatsApp
WhatsApp
Phone
Email