Online sinema ve dijital medya sertifika programları-Çok Yakında

Sinema ve Televizyonda Aydınlatma Teknikleri

İndirim!

Sinema ve Televizyonda Aydınlatma Teknikleri

749.00

Sinema ve Televizyonda Aydınlatma Teknikleri sertifika programında, aydınlatmanın teknik ve estetik gereksinimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Kategoriler: ,

Açıklama

“Sinema ve Televizyonda Aydınlatma Teknikleri” online kursu, sinema ve televizyon sektöründe çalışan veya çalışmak isteyen herkes için tasarlanmış bir eğitim programıdır. Bu kurs, ışıklandırma teknikleriyle ilgili temel bilgileri ve becerileri öğretmeyi amaçlar.

Kurs boyunca, öğrenciler aydınlatma ekipmanı kullanımı, farklı ışıklandırma teknikleri, renk sıcaklığı, ışık ayarları ve kompozisyonu gibi konuları öğrenecekler. Ayrıca, film ve televizyon prodüksiyonlarında kullanılan farklı ışıklandırma tekniklerinin örneklerini göreceksiniz.

Eğitim, online olarak gerçekleştirilecektir ve öğrencilere interaktif dersler, ödevler ve örnekler sunulacaktır. Öğrenciler, bir film veya televizyon sahnesi için doğru aydınlatma tekniklerini belirleyebilecek ve uygulayabileceklerdir.

“Sinema ve Televizyonda Aydınlatma Teknikleri” online kursu, sinema ve televizyon sektöründe kariyer yapmak isteyen veya bu alanda çalışanlar için mükemmel bir fırsattır. Herhangi bir özel donanım veya yazılım gerektirmez ve bir film veya televizyon prodüksiyonu için gerekli aydınlatma tekniklerini öğrenmek isteyen herkes için uygundur.

Sinema ve Televizyonda Aydınlatma Teknikleri sertifika programında, ekranda görüntünün görülebilmesi için temel şart olan aydınlatmanın teknik ve estetik gereksinimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Işık, bir gözün görebilmesi için gereken en önemli unsurdur. Sinema ve televizyonda da kameraların teknik ve estetik açıdan yeterli görüntü kaydı yapabilmesi için aydınlatma yapılması gereklidir.

Sinema ve Televizyonda Aydınlatma Teknikleri sertifika programında, aydınlatmanın teknik ve estetik gereksinimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sinema ve Televizyonda Aydınlatma Teknikleri Konuları

Işık ve renk

Aydınlatmanın ilkeleri

Kişilerin aydınlatılması

Grup aydınlatması

Hareket aydınlatması

Aydınlatma yaklaşımları

Atmosferik aydınlatma

Aydınlatma araçları

Dekor

Renk ısısı

Filtreler

Güvenlik

Örnek video incelemeleri

Program Süresi

4 Hafta 8 Saat

Email
Phone
WhatsApp
WhatsApp
Phone
Email